Jakie zmiany zaszły we mnie pod wpływem programu? Wszystkie kwestie, które odnosiły się do macierzyństwa, kontaktu z synem, patrzenia na różne sytuacje z jego perspektywy, robienie przerwy/ stosowanie pauzy, kiedy czuję rosnącą irytacje działają prawie niezawodnie. Od czasu świąt wielkanocnych i tygodnia w górach, kiedy nie musiałam nigdzie się spieszyć, prać/ sprzątać/ gotować etc., kiedy miałam czas porządnie podładować baterie i być 10 dni w ciągłym kontakcie z przyroda, i w takich okolicznościach mogłam myśleć o naszym kursie/ materiałach/ wcześniejszych sesjach i czytać ponownie „Potęgę obecności”, prawie przestalam podnosić głos w obecności synka + czuć potrzebę/ konieczność podnoszenia głosu. Kiedy jestem sama z synem moim dominującym stanem jest spokój i radość i ogromna ciekawość tego co zrobi/powie/zaśpiewa 🙂 Bardzo dbam o ładowanie baterii i czas dla siebie – to tez ogromnie pomaga. Jestem dumna z tego ze trwam w moim postanowieniu regularnego chodzenia na basen – obecnie 3 razy w tygodniu! 🙂

Na kilku pierwszych sesjach grupowych byłam trochę zdziwiona długością przywitania. Miałam poczucie, ze tracimy sesje na jakieś niemerytoryczne pogaduchy. Ale z czasem doceniłam tę część sesji, była potrzebnym elementem, który zawsze się ciekawie łączył z tematem sesji i który zbliżał nas do siebie. Niesamowite było dla mnie to jak łatwo było mi się otworzyć przed tymi wszystkimi ciepłymi i pozytywnie nastawionymi, ale jednak obcymi, kobietami. Możliwość analizowania różnych tematów grupowo była dla mnie bardzo ważna i sprawy, o których rozmawiałyśmy zostawały ze mną na długo. I mega pozytywnie doładowująca bomba na koniec – ostatnia sesja była sejsmiczna.

Całość oceniam jako bardzo dobry program, dobrze przygotowany merytorycznie i dodatkowo z każdą sesją poprawiającą nastrój. Dlatego nie opuściłam ani jednego spotkania. Materiały były bardzo przydatne do przygotowania do sesji. Fajna była forma video z prezentacjami połączonymi z narracją. Agnieszka jest dobrze przygotowana merytorycznie i skupiona na sesji i uczestniczkach. Empatyczna. Słucha i pozwala mówić. Wspierające było dzielenie się przez nią jej doświadczeniami, w tym z terapii.