Webinar DyleMatki – odbył się 3 marca,
ale po zapisie można obejrzeć nagranie
Jak sobie radzić z lękiem w kryzysowej sytuacji?
Jeśli nie chcesz zapisywać się na bezpłatny newsletter, możesz uzyskać dostęp do materiałów odpłatnie. Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie newslettera.
Jeśli nie chcesz zapisywać się na bezpłatny newsletter, możesz uzyskać dostęp do materiałów odpłatnie. Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie newslettera.
Zbrojna napaść Rosji na Ukrainę wywołała u wielu osób niepokój, strach, lęk czy wręcz napady paniki. Towarzyszą temu inne emocje (w tym bezradność, bezsilność, niepewność, rozdrażnienie, poirytowanie), które zmieniają się częściej, niż zazwyczaj. To silne pobudzenie układu limbicznego w mózgu („mózgu emocjonalnego”) wpływa na wszystkie obszary funkcjonowania człowieka:
- biofizjologiczny (przyspieszone tętno, spłycony oddech, uczucie ucisku w klatce piersiowej, zawroty głowy, „kula w żołądku”, trudności z zasypianiem, brak apetytu lub nadmierny apetyt),
- poznawczy (trudności z koncentracją, planowaniem i podejmowaniem decyzji, myślenie tunelowe, gonitwa myśli),
- behawioralny (trudności z realizacją codziennych zadań, przerzucanie się z zadania na zadanie, zaniedbywanie spraw i obowiązków, które w zwykłych okolicznościach są ważne)
- społeczny (wycofywanie się z kontaktów społecznych lub nasilona potrzeba kontaktów)
Jeśli obserwujesz u siebie takie reakcje i chcesz dowiedzieć się, jak sobie pomóc, zapraszam Cię na mój bezpłatny webinar „Jak sobie radzić z lękiem w kryzysowej sytuacji?”.
Podczas webinaru dowiesz się:
- Jak lęk w sytuacji kryzysowej wpływa na ciało, umysł i zachowanie,
- Skąd biorą się różnice w indywidualnych reakcjach różnych osób na tę samą sytuację,
- Jakimi technikami możesz uspokoić swoje ciało w lęku,
- Jakie konkretne działania możesz podjąć, aby obniżyć lęk do poziomu, przy którym możesz funkcjonować wystarczająco dobrze,
- Kiedy szukać wsparcia profesjonalisty (i jakiego).
Dowiedz się,
jak sobie pomóc.

Uwaga 1: webinar skupia się na tym, jak zaopiekować się sobą, gdy boimy się zagrożenia (takiego, jak wojna). Jestem specjalistką od wspierania w stresie i kryzysie dorosłych, a nie dzieci, dlatego nie będę poruszać kwestii tego, jak rozmawiać z dziećmi o wojnie. Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, polecam Ci następujące materiały:
-
Teksty:– artykuł z magazynu „Kosmos dla Dorosłych”– bezpłatny e-book dla nauczycieli przedszkolnych specjalistek tworzących markę Blisko Nauczyciela:– e-book Anety Zychmy (Tulistacja) z propozycjami ćwiczeń relaksujących dla najmłodszych dzieci
-
Materiały wideo:– webinar Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej dla rodziców i nauczycieli– live psycholożek Karli Orban, Jagody SIkory i Pauliny Kopeć-Tureckiej– rozmowa Małgorzaty Ohme z psycholożką rozwojową Aleksandrą Piotrowską
Uwaga 2: Nie mam wystarczającej wiedzy na temat wspierania osób bezpośrednio dotkniętych wojną lub kataklizmem. Jeśli jesteś taką osobą, np. bliska Ci osoba przebywa na terenie ogarniętym wojną, to webinar może nie być dla Ciebie wspierający. W szczególności proszę, abyś nie stosowała technik pracy z ciałem, które zaprezentuję podczas webinaru. Możesz skorzystać z indywidualnego wsparcia interwenta kryzysowego, psychoterapeuty, psychotraumatologa lub psychiatry. [Tu jeszcze dodam linki na późniejszym etapie.]
Nazywam się Agnieszka Stążka-Gawrysiak.
Pracuję z mamami, które zmagają się z nadmiernym stresem, złością, kryzysem. Pomagam im odzyskać spokój i stworzyć piękną codzienność, a dzięki temu – wyposażyć dzieci w szczęśliwe dzieciństwo.
Jestem coachką, coachką kryzysową, mentorką, trenerką i facylitatorką podejścia Self-Reg. Prowadzę blog DyleMatki.pl i napisałam trzy książki o samoregulacji dla dzieci i dorosłych z serii „Self-Regulation”.
Prywatnie jestem mamą trzech synów w wieku 10, 8 i 5 lat.

- Udział w webinarze jest bezpłatny. Potrzebujesz tylko zarejestrować się na tej stronie i koniecznie potwierdzić rejestrację.
- Wieczorem w przeddzień webinaru otrzymasz link do strony na YouTube, na której odbędzie się transmisja.
- Nie musisz być na żywo, choć zachęcam Cię do tego. Nagranie webinaru będzie dostępne także później.
Zapraszam Cię do zapisu!
Jeśli nie chcesz zapisywać się na bezpłatny newsletter, możesz uzyskać dostęp do materiałów odpłatnie. Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie newslettera.